آغاز زمان دریافت آثار داخلی و خارجی در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فارابی، دکتر مهدی عباس‌زاده در نشست خبری پانزدهمین جشنواره بین المللی فارابی گفت: دریافت آثار از امروز ۱۷ مهر آغاز شد و تا ۳۰ آبان ادامه خواهد داشت، آثاری که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان ۱۴۰۱ منتشر شده، می‌توانند با ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره به نشانی farabiaward.ir  در این جایزه شرکت کنند. همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
شرکت کنندگان در دو بخش بزرگسال (بالای ۳۵ سال) یا جوان (زیر ۳۵) هستند و در دو سطح برگزیده (اول، دوم، سوم) و شایسته تقدیر از افراد برتر تجلیل می شود. اختتامیه جشنواره تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.
بخش ویژه شامل شخصیت پیشگام علوم انسانی و اسلامی، شخصیت پیشتاز علوم انسانی و اسلامی، نظریه‌پرداز برجسته و مترجم برجسته و در بخش ترجمه، هم ترجمه از زبان‌های دیگر و هم از زبان فارسی، انجمن علمی برتر (حوزه و دانشگاه) و نشریه علمی برتر (حوزه و دانشگاه) مد نظر است.
جایزه منشور توسعه فرهنگ قرآنی هم در حوزه پژوهش های قرآنی آموزش عالی اهدا می‌شود و مرکز پژوهش‌های قرآنی وزارت علوم مسئولیت آن را برعهده دارد.
بخش ویژه‌ای که امسال اضافه شده، دیپلماسی علمی است که به گفته دکتر عباس‌زاده شاخص‌های آن در حال تدوین است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *