آیین‌ نکوداشت مقام علمی استاد احمدحسین شریفی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی به نقل از ایکنا، محمدحسین ظریفیان، سرپرست بنیاد نخبگان استان قم در نشست خبری «آیین نکوداشت نخبه برگزیده استان قم در سال ۱۴۰۱ حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی» که ۳۰ مهرماه در سالن جلسات بنیاد نخبگان استان برگزار شد، اظهار کرد: نخبگان سرمایه‌های پایان‌ناپذیر یک جامعه هستند و امروز سرمایه انسانی رتبه اول در پیشرفت هر جامعه است.

وی با اشاره به تأکید و اهمیت دین اسلام به تکریم نخبگان، افزود: انگیره‌بخشی به این سرمایه‌های طلایی و الهام‌بخشی از آن‌ها به جامعه نیازمند تکریم و گرامیداشت آنان است. در کشور ما به برکت نظام اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری شاهد آن هستیم که با تأسیس بنیاد ملی نخبگان این تکریم شتاب بیشتری پیدا کرده‌ است.

ظریفیان با اشاره به اهداف گرامیداشت نخبگان استان قم ادامه داد: ترویج فرهنگ تکریم نخبگان، فراهم شدن زمینه‌های ظرفیت‌های اثربخشی نخبگان در جامعه و بهبود ظرفیت الگوسازی نخبگان و الهام‌بخشی از سیره و سبک زندگی آنان از اهداف برگزاری آیین‌های گرامیداشت است.

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم از برگزاری آیین نکوداشت استاد الهیات کاربردی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی خبر داد و افزود: این استاد گرانقدر، یک نخبه حوزوی و دارای ظرفیت‌های بالای حوزوی و تحصیلات آکادمیک است و سال‌ها در عرصه شاگردپروری سرآمد و فعال هستند.

وی تصریح کرد: تألیف بیش از 30 عنوان کتاب و تدوین ده‌ها مقالات علمی بخشی از ظرفیت‌های اوست، عهده‌دار ریاست مؤسسه حکمت و فلسفه ایران و از اعضای  هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) است.

ظریفیان گفت: آیین نکوداشت حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی، نخبه برگزیده استان قم در سال ۱۴۰۱ با همکاری مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و مجمع عالی حکمت اسلامی و دیگر نهادهای حوزوی و دستگاه‌های استانی، 12 آبان‌ماه، ساعت 9:30 تا 11:30 در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با سخنرانی آیت‌الله رجبی، رئیس این مؤسسه و رضا غلامی، رئیس شورای سیاست گذاری مجمع عالی علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود.

در ادامه نیز حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ابوطالبی، معاون پژوهشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه تکریم متفکران و عالمان در دین ما و قرآن سفارش شده است با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام والمسلمین شریفی گفت: این استاد تمام دانشگاه از مباحث فلسفی وارد موضوعات کاربردی و عینی به‌ویژه مسائل مورد نیاز جامعه شده است، وی از نظر ابعاد مختلف علمی و توجه به مسائل اجتماعی و عینی جامعه سرآمد است.

ابوطالبی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی علاوه بر اینکه نخبه حوزوی برشمرده می‌شود، در عرصه آکامیک نیز استاد تمام است، یادآور شد: بسیاری از اندیشمندان برجسته کشورمان گاهی اوقات کتب تخصصی تألیف می‌کنند که مخاطبان آن‌ها محدود است، اما تألیفات دکتر شریفی علاوه بر تخصصی بودن مورد اقبال عمومی واقع شده‌ است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *