ارسال سیاست های پیشنهادی از منظر اقتصاد اسلامی به رئیس جمهور

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی، به همت مجمع عالی علوم انسانیِ اسلامی نشست “سیاست‌های اقتصادی پیشنهادی به دولت سیزدهم از نگاه اقتصاد اسلامی” با حضور جمعی از اقتصاددانان کشور در تاریخ 6 مرداد ماه برگزار شد.

در این نشست به اصول اقتصاد اسلامی، اقتصاد مقاومتی به عنوان بهترین الگوی اسلامی شناخته شده، تعجیل در کنترل و مدیریت نظام پولی و بازسازی نظام مالیاتی از مالیات بر تولید و سود به مالیات بر مجموع درآمد خانوار تاکید شد.

پس از برگزاری این نشست، محتوای ارائه شده توسط اساتید تکمیل و کتابی با عنوان “سیاست‌های اقتصادی پیشنهادی به دولت سیزدهم از نگاه اقتصاد اسلامی” تدوین و خدمت رئیس جمهور تقدیم شد. در این مجموعه ده ها سیاست راهبردی برای تحول اقتصادی مبتنی بر چارچوب اقتصاد اسلامی به دولت سیزدهم پیشنهاد شده است.

در تهیه این کتاب عطاء الله رفیعی آتانی، مسعود درخشان، سید حسین میرمعزی، محمدکاظم رجایی، محمدجواد توکلی، محمدعلی متفکرآزاد، محمدجواد محقق نیا، رسول بخشی دستجردی، غلامعلی معصومی نیا، حسین عیوضلو، حسین صمصامی، ارسلان ظاهری، محمد رجایی باغ سیائی، مهدی موحدی بکنظر، علی سعیدی، عبدالله فتحی، مهدی رجایی نیا و حمیدرضا مقصودی مشارکت داشتند.

مجمع عالی علوم انسانی اسلامی نیز اعلام کرده در صورت نیاز آماده تداوم کمک به دولت در عرصه‌های گوناگون خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *