عدالت گستری در جامعه نیازمند تحقیق بنیادین است

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدحسین شریفی در نشست اساتید منتخب علم انسانی اسلامی با عنوان «عدالت اجتماعی؛ از نظریه تا عمل» که به همت مجمع عالی علوم انسانی اسلامی، 23 تیرماه 1400 در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: نزدیک به 14 بار از واژه عدالت در بیانیه گام دوم انقلاب استفاده شده که اهمیت آن را نشان می‌دهد.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما در آغاز شروع به کار دولتی با شعار فسادستیزی و عدالت گستری هستیم و امیدواریم این شعارهای بلند الهی که در صدر اهداف انقلاب است محقق شوند اما این کار نیازمند کارهای پژوهشی و تحقیق‌های بنیادین و مطالعات همه جانبه است تا به نتیجه مطلوب برسد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در دو قسمت به این مقوله می‌پردازند که در بخشی 7 برکت انقلاب اسلامی را ذکر می‌کنند که یکی همین مساله عدالت است و اقدامات عدالت گسترانه‌ای که انقلاب اسلامی انجام داده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه در سرفصل‌های اصلی 40 ساله دوم انقلاب چهارمین مورد عدالت و مبارزه با فساد است گفت: در بیانیه گام دوم به شدت نیاز به مقوله عدالت داریم؛ رهبری می‌فرمایند که عدالت و مبارزه با فساد لازم و ملزوم هم هستند و اگر فساد در بدنه حکومت‌ها حادث شوند، زلزله‌ای برای حکومت‌ها است.

شریفی تصریح کرد: این کار نیازمند کارهای پژوهشی و تحقیق‌های بنیادین و مطالعات همه جانبه است تا به نتیجه مطلوب برسد و در همین راستا مجمع عالی علوم انسانی اسلامی اقدام به تحقیق و بررسی در این حوزه کرده و امیدواریم بتوانیم گامی علمی در تحقق این شعار برداشته باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *