قائم مقام وزیر در امور علوم انسانی و رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم‌ انسانی کشور منصوب شد

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر علوم، با صدور حکمی، دکتر محمدجواد هراتی را به عنوان قائم مقام وزیر در امور علوم انسانی و رئیس مرکز همکاری و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی و علوم انسانی کشور منصوب کرد.

دکتر زلفی‌گل در این حکم انتصاب خطاب به دکتر هراتی آورده است؛ نظر به مراتب تعهد تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان قائم مقام وزیر در امور علوم‌انسانی و «رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم‌انسانی کشور» منصوب می شوید.

به دلیل اهمیت جایگاه علوم‌انسانی و به منظور تحقق بخشیدن به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذاری در زیر نظام علوم انسانی به آن مرکز تنفیذ می‌گردد. انتظار می‌رود با استفاده از ظرفیت‌های موجود در وزارت عتف اهداف ذیل در آن مرکز تحقق یابد.

_ انجام شایسته امور مرتبط با حوزه هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور.
_ اتمام ویژه به سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در راستای تحول در سرفصل‌ها علوم‌انسانی و آمایش رشته‌های مرتبط با هماهنگی معاونت‌های ذیربط وزارت عتف و شورای عالی انقلاب فرهنگی
_ توسعه رشته‌های بومی در حوزه علوم‌انسانی.
_ نظارت، ارزیابی و آمایش موسسات آموزشی و پژوهشی علوم‌انسانی به منظور هماهنگی این موسسات در جهت ارتقای جایگاه علوم انسانی با همکاری مراکز مرتبط در وزارت علوم.
_ کمک به توسعه پژوهش‌های کاربردی ساماندهی و توسعه نشریات قطب‌های علمی و پسا دکترا در حوزه علوم‌انسانی.
_ تلاش در جهت تحقق مرجعیت و دیپلماسی علمی در علوم انسانی.
_ سیاست‌گذاری برای پیشرفت در عرصه فناوری‌های نرم بر پایه علوم انسانی.
_ بررسی اثر سنجی و اثربخشی علوم انسانی در جامعه.
_ احصاء شاخص‌های کیفی جهت ارزیابی بروندادهای علمی در علوم انسانی.
_ تلاش در جهت توسعه تحقیقات بین‌رشته‌ای چند رشته‌های گروهی و تیمی در علوم انسانی.
_ ارائه راهکارهای پژوهش محور و دانش‌بنیان جهت توزیع متوازن استعدادها در رشته‌های علوم انسانی.
_ارائه راهکارها و راهبردهای علمی برای همگرایی علوم‌انسانی با سایر زیر نظام های علمی آموزشی و پژوهشی
_ارتباط سازنده تعاملی و تکاملی هم افزا با انجمن‌های علمی علوم انسانی.
توفیق روزافزون جنابعالی را در نیل به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای جداگانه از خدمات و تلاش‌های دکتر حمیدرضا میرعظیمی رییس سابق مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم‌انسانی کشور در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

محمدجواد هراتی دانش آموخته معارف اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا با مرتبه استادی است که پیش از این ریاست پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی را بر عهده داشت. از دیگر سوابق وی سرپرستی پژوهشکده علم و دین، معاون دانشکده علوم انسانی و نماینده وزیر علوم در هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه بوعلی سینا می‌توان اشاره کرد. کسب رتبه پژوهشگر برتر کشوری در سال‌های ۱۳۹۵،۱۳۹۶،۱۳۹۷و ۱۳۹۸ و همچنین کسب رتبه پژوهشگر برگزیده در جشنواره ملی معارف در سال ۱۳۹۱ از جمله افتخارات علمی وی است.

Dr.Harati001012 - قائم مقام وزیر در امور علوم انسانی و رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم‌ انسانی کشور منصوب شد Dr.Harati0010121 - قائم مقام وزیر در امور علوم انسانی و رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم‌ انسانی کشور منصوب شد Dr.Harati0010122 - قائم مقام وزیر در امور علوم انسانی و رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم‌ انسانی کشور منصوب شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *