کتاب «آیت حق» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی، شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی از اتفاقات بسیار تلخ و تکان دهنده تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود. بعضی بعد از شهادت و کنار رفتن حجابِ حیات به قهرمان ملی و دینی تبدیل می‌شوند اما شهید سلیمانی قبل از شهادت به یک قهرمان ملی و دینی و محبوب دل بسیاری از مردم در ایران و سایر کشورهای اسلامی تبدیل شده بود. هر چند شهادت یک مجاهد شجاع و همیشه حاضر هیچگاه دور از ذهن نیست اما شهادت قاسم سلیمانی، که به ویژه او طی چند سال منتهی به شهادت، به یکی از مهم‌ترین نقاط اتکا مردم محسوب می‌شد برای مردم ایران و بسیاری از مسلمانان جهان باورپذیر نبود.

در کنار عظمت واقعه شهادت حاج قاسم سلیمانی، واقعه دیگری که در حد خود شهادت او بزرگ و تکان دهنده محسوب می‌شود مراسم تشییع جنازه سردار سپهبد شهید سلیمانی در ایران بود. ده‌ها میلیون ایرانی با سلایق و گرایش‌های مختلف، ماتم زده و عاشقانه به خیابان‌های اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان ریختند و واقعه‌ای را پس از چهل و یکسال از پیروزی انقلاب اسلامی رقم زدند که نظیری برای آن نمی‌توان یافت. تشییع تاریخی حاج قاسم سلیمانی را در شرایطی باید تحلیل کرد که جریان ضد انقلاب در سال‌های اخیر از هیچ اقدامی برای ضربه حیثیتی به انقلاب اسلامی و مأیوس سازی مردم از انقلاب کوتاهی نکرده و نقطه تمرکز این ضربات سپاه بوده است. اینکه راز عشق منحصربفرد مردم ایران به پاسدار قاسم سلیمانی چه بود و چه عواملی تشییع شکوهمند و تاریخی او را رقم زد، پرسش مهمی است که پاسخ عالمانه به آن می‌تواند یکی از رموز اصلی تداوم حرکت انقلاب را برملا کند.

در ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی، انتشارات آفتاب توسعه (ناشر اختصاصی مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا) کتاب «آیت حق» را با گفتارهایی از محمدباقر خرمشاد، پرویز امینی، رضا غلامی، سید مجید امامی، فرزاد جهان‌بین، محمدمهدی اسماعیلی، محمدهادی همایون، عبدالحسین کلانتری و سید سعید زاهد زاهدانی منتشر کرده است.

«آیت حق» در 76 صفحه و با قیمت 16 هزار تومان روانه بازار نشر کشور شده است. این کتاب را می‌توانید از فروشگاه صدرا تهیه کنید.

لینک خرید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *