کتاب «روان شناسی اسلامی در سراسر جهان» رونمایی می‌شود

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی کتاب «روان شناسی اسلامی در سراسر جهان» سه‌شنبه 24 خردادماه 1401 در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی رونمایی می‌شود.

وضعیت روان‌شناسی اسلامی در ایران در سطح بین‌المللی در قالب یک فصل از این کتاب که ثمره کوشش محققانی از 17 کشور جهان است، توسط حجت‌الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی استاد گروه روانشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و حجت‌الاسلام دکتر حمید رفیعی هنر استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با عنوان Islamic psychology in Iran past present and future  تدوین شده است.

در فصل یاد شده، علاوه بر معرفی اندیشه‌های کمتر معرفی شده اندیشمندان مسلمان شیعی در ایران؛ تلاش شده است تا حد ممکن تمام مراکز علمی، انجمن‌ها، آثار، برنامه‌های آموزشی و نهادهای خدماتی فعال در عرصه مذکور در ایران از جمله کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی معرفی، چالش‌های روان‌شناسی اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و چشم‌انداز آینده نیز ترسیم شود.

کتاب روان‌شناسی اسلامی در سراسر جهان به سرویراستاری عنبر حق و عبداله روزمن و مقدمه توماس جی پلانت؛ در 17 فصل توسط محققانی از 17 کشور توسط انتشارات انجمن بین‌المللی روان‌شناسی اسلامی با همکاری مراکز علمی سیاتل واشنگتن در ماه جولای 2021 منتشر شده است.

این کتاب روز سه‌شنبه 24 خرداد ماه 1401 از ساعت 9 تا 11 با حضور حجت‌الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی، حجت‌الاسلام دکتر حمید رفیعی هنر، حجت‌الاسلام دکتر مهدی فصیحی و اساتید و پژوهشگران حوزه روانشناسی در محل: قم، پردیسان، خیابان دانشگاه، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، تالار شهید سلیمانی رونمایی و معرفی خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این جلسه می‌توانند از طریق لینک Dte.bz/ethicsconf وارد این جلسه شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *