پیش اجلاسیه کرسی نوآوری نگرشی تازه به نظام عقلانیت سیاسی اسلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی، پیش اجلاسیه کرسی نوآوری نگرشی تازه به نظام عقلانیت سیاسی اسلام برگزار شد.

در پیش اجلاسیه این کرسی که طبق مقررات هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی (وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی)، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۱ با همت موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و همکاری مجمع عالی علوم انسانیِ اسلامی ترتیب یافته بود، ابتدا دکتر رضا غلامی در ۳۰ دقیقه نوآوری خود را شرح داد. سپس ناقدان محترم آقایان: دکتر شریف لک زایی، دکتر مجتبی زارعی و دکتر احمدرضا یزدانی مقدم نقدهای خود را بر اساس طرح‌نامه‌ای که قبلا در اختیارشان قرار گرفته بود و نیز سخنان دکتر غلامی ارائه نمودند.

بعد از پایان نقدها، ارائه دهنده نوآوری در ۲۰ دقیقه به نقدها پاسخ داد و سپس داوران کرسی آقایان: دکتر نجف لک زایی، دکتر محسن رضوانی و دکتر علیرضا صدرا هر یک جداگانه دیدگاه‌های خود را درباره نوآوری ارائه شده مطرح نمودند.

پس از پایان اظهار نظر داوران، هیات داوری با حضور نماینده هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی به طور محرمانه تشکیل جلسه داد و ضمن تایید نوآوری دکتر غلامی، برگزاری اجلاسیه اصلی را منوط به اعمال اصلاحات و تقویت برخی از بخش‌های مقاله‌ی وی نمود. بر این اساس، اجلاسیه اصلی پس از اعمال اصلاحات و اعلام آمادگی ارائه دهنده محترم قابل برگزاری است.

ضمنا متن سخنان دکتر غلامی در سایت موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و نیز سایت شخصی صاحب اثر به آدرس r-gholami.ir در دسترس است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *